• Oto Tamir Bakım

  Servisimizde aracınızın ilk kontrolünden itibaren, yapılacak bakım işlemleri tespit edilir. Sonraki kontrollerde bu işlemler sürekli olarak güncellenir. Her türlü orijinal araç bilgilerine ve kontrol değerlerine bağlı kalınır.
  Motor, ateşleme sistemleri, elektronik sistemler, fren sistemleri ve gereken tüm parçalar titizlikle kontrol edilir ve tespitlerimiz sonucu yapılması gereken bakım işlemleri, bilginiz dahilinde, anında uygulanır.
  Sizinle konuşulanın dışında ekstradan bir parçanın değiştirilmesi veya ilave işlerin yapılması gerektiği zamanlarda durum önceden size bildirilir ve onayınız alındıktan sonra bu işlemler gerçekleştirilir. Çıkan eski parçaların yerine, orijinal ekipman kalitesinde ürünleri veya parçaları MEK OTO Servisi güvencesiyle takılır.

 
Diagnoz

MEK OTO arıza tespit cihazları sayesinde, araç üzerindeki diagnoz soketi üzerinden aracın elektronik sistem parçalarını test edebiliyoruz. Bu bize kontrol ünitesinde kayıtlı arızalara doğrudan ulaşıp, muhtemel arızanın hangi sistemden kaynaklandığı hakkında bilgi edinmemizi sağlar. Ancak bu noktada arızalı sistemin belirlenmesiyle zahmetli bir süreç de başlamış oluyor. Hangi elemanın bozulduğu sorusunun cevabı ise açık kalmaktadır. Yeni MEK OTO motor test cihazı bu noktada gerek elektronik sistemi parçaların testi, gerekse tesisat kontrolu için mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

         

Motor ve Mekanik Bakım ve Onarım

Fren sistemlerinden amortisörlere, filtrelerden lastik kontrollerine kadar tüm motor mekanik sistemlerinizin bakımını en modern test cihazlarını kullanarak gerçekleştirmekteyiz.. Ayrıca, aracınızın tüm teknik verilerine MEK OTO yazılımı vasıtasıyla ulaşarak servisini verebiliriz.
Tüm bunlara ek olarak aracınız için gerekli tüm mekanik parçaları da ilk donanım kalitesinde servisimizden elde edebilirsiniz.

 

Elektrik ve Elektronik Bakım ve Onarım

Servisimizde, aracınızdaki aküden alternatöre, far sisteminden lambda sensörüne, marş motorundan elektronik olarak yönetilen püskürtme sistemlerine kadar tüm elektronik sistemler için hizmet vermekteyiz..

         
Enjeksiyon Tamiri, Dizel Enjeksiyon, Benzinli Enjeksiyon Bakım Onarım ve Satış

Gerek benzin gerekse dizel püskürtme sistemlerinin bakım ve tamirinde MEK OTO Servisi en güvenilir uzmanınız olacaktır. İlk donanım tecrübesini ve ürün bilgisini test cihazlarıyla da birleştiren servisimizde, aracınızın yakıt yönetimi sistemini en iyi şekilde hizmet verebilecek düzeyde ayarlatabilirsiniz.

 

 • Fren Sistemleri Bakım ve Onarım

  Aracınızın fren sistemleri yolcuların emniyetini sağlamakla birlikte sürüş güvenliğini de arttırır. Özellikle fren sistemlerinde gelişen yeni teknolojilere hizmet verebilmek uzmanlık gerektirmektedir. Servisimiz sürüş güvenliği konusunda en önde gelen ABS, ASR, ESP gibi fren teknolojilerine hizmet verebilir niteliktedir.
  MEK OTO Servisimizde fren sistemlerinizi sürekli kontrol ettirerek, fren sisteminizin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamakla beraber, sevdiklerinizi riske atmamış olursunuz..

   

Periyodik Bakım

Otomotiv teknolojilerinde her marka ve model araca hizmet verebilecek, uzman ve teknolojiyi kullanmayı prensip edinmiş MEK OTO Servis organizasyonumuz ile en uygun koşullarda hizmet vermeyi bir görev biliyoruz.Kurumsal standartlara uygun olan servisimizde, üretici firma garantisi dolmuş her marka aracın tampondan tampona bakım ve onarımını en iyi şekilde yapmaktayız.
MEK OTO Servisi teknoloji en ön planda tutarak, araç arızalarının tespitinde ve giderilmesinde En son teknoloji Test Cihazları kullanılmaktadır.
Aracınızın periyodik olarak kontrol edilmesi aracınızın sağlığı açısından azami önem taşımaktadır. Uzun vadede, belli aralıklarla aracınıza bakım yaptırmamanız durumunda, parçalarda ve sistemlerde yıpranma ve bozukluklar oluşabilir. Tabii ki aracınızda oluşabilecek bu arızalar, sürüş güvenliği açısından da ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Aracınızın düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız durumunda,hem okonomik yönden hem aracınızın daha uzun ömürlü olması bakımından her türlü avantaja sahip olacaksınız..

         
Hasar Takibi

Aracınızdan bir süreliğine mahrum kalmak ve onu eski haline kavuşturmak için uğraşmak zaten yeterince sıkıcı değil mi?
Bir de bunun üzerine sigorta takibi gibi sıkıcı bir işlemin daha eklendiğini düşünün.Artık bunu düşünmenize gerek yok, gerekli belgeleri hasar danışmanımıza iletmeniz yeterli.Biz sizin adınıza anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketiyle gerekli takibatı yaparız..

 
Araç Muayene Hazırlık

MEK OTO servis olarak, aracınızı muayenesine eksiksiz hazırlıyoruz.Eğer aracınızın muayene zamanı geldi ise önce biz tüm bakım ve kontrollerini yapıyoruz
böylece sorunsuz bir muayene geçirmenizi sağlıyoruz..

 

Yedek Parça

MEK OTO servisimizde, Marş motorundan bujiye, ısıtma tertibatından alarm sistemine kadar her türlü donanım için orijinal yedek parça bulunmaktadır. Bu sayede emniyetinizin ve sürüş konforunuzun sürekliliği sağlanmış olur.